|
Craiova meniu:
|

Wotte a facut o criza de nervi: "Mai bine ne-ar retrograda direct"
 Antrenorul echipei Universitatea Craiova, Mark Wotte, a rabufnit dupa infrangerea de la Alba Iulia, acuzand Federatia Romana de Fotbal ca dirijeaza arbitrajele impotriva oltenilor pentru a-i retrograda.
"M-am saturat sa tot vorbesc despre arbitri, dar acum nu mai pot, pentru ca acest arbitru a avut un mare impact negativ asupra jocului. Pur si simplu nu înteleg cel de-al doilea galben la Ologu. A fost un simplu fault de joc, nici nu se apropia macar de galben. Însa acest arbitru despre care voi spuneti ca e cel mai bun din România l-a eliminat.
Va rog sa priviti din nou faza penalty-ului. Sa vedeti cum a judecat-o. Nu înteleg ce au arbitrii cu noi, începand de la meciul cu Dinamo suntem dezavantajati. De fiecare data cînd ma prezint la meci trebuie sa implor arbitrii nu sa tina cu noi, ci doar sa fie normali, sa fluiere în limita regulamentului. Noi ne pregatim zi de zi, mergem la meci, dar cineva îsi bate joc de noi.
Acest Tudor arunca cu galbene în stanga si în dreapta la greu, nu înteleg maniera lui. Mai bine Federatia ar da o decizie priun care sa ne retrogradeze direct, decît sa ne toace marunt cu arbitrajul. Simt ca înnebunesc, ma scoate din sarite, în stilul asta, cu eliminari si cu accidentari, voi ajunge sa fac antrenamente cu 10 oameni", a spus Wotte.
Chiar daca sustine ca echipa sa este dezavantajata de arbitraje, Wotte a promis ca nu va ceda si va incerca sa-si motiveze jucatorii si mai mult.
"În ciuda arbitrajelor potrivnice, nu vom renunta! Vom lupta la fiecare meci pentru victorie, dar vom lupta si contra arbitrajelor. E clar ca ne lipsesc Costea, Gîngioveanu, Trica. Sunt de acord ca nu am reusit sa fructificam doua ocazii la 0-0, dar ce pot sa-i cer eu unui pusti, Craciun, la 18 ani. Nu am cum sa-l acuz", a mai spus Wotte.
Universitatea Craiova si-a ingreunat si mai mult soarta dupa ce a pierdut meciul cu Unirea Alba Iulia, scor 0-2. |
: 9 ( 1 ) - !
17-06: Câștigătoarea dintre Borac Banja Luka și Levski Sofia Universitatea Craiova și-a aflat posibila adversară din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor: dacă trece de ML Vitebsk, campioana Belarusului, va juca în a doua rundă cu câștigătoarea dintre Borac Banja Luka și Levski Sofia, în teorie ce ... [ ] Stiri Universitatea Craiova
16-06: Universitatea Craiova și-a aflat prima adversară din Liga Campionilor: Vitebsk (Belarus) Tragerea la sorți a primului tur preliminar din Liga Campionilor a avut loc marți, 16 iunie, ora 17:00. Universitatea Craiova a avut statut de cap de serie și o tragere la sorți mai mult decât convenabilă.
Vitebsk (Belarus) – U ... [ ] Stiri Universitatea Craiova
09-06: Cu cine poate juca Universitatea Craiova în turul 1 preliminar din Champions League Campioana României va fi în urna capilor de serie la tragerea la sorți și va juca împotriva uneia dintre:
Inter Club d-Escaldes (Andorra)
Levski Sofia (Bulgaria)
Ararat-Armenia (Armenia)
Sahah FK (Azerbaidjan) ... [ ] Stiri Universitatea Craiova
05-06: Universitatea Craiova l-a transferat pe Alexandru Maxim Universitatea Craiova și-a asigurat serviciile portarului Alexandru Maxim, unul dintre tinerii jucători considerați de perspectivă în fotbalul românesc. Goalkeeper-ul în vârstă de 19 ani ajunge în Bănie. Gruparea din Craiova a oficializat ... [ ] Stiri Universitatea Craiova
26-05: Rapid și campioana Universitatea Craiova au încheiat sezonul fără goluri Rapid București și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată luni seară în Giulești, ultimul joc al sezonului de Liga 1.
Meciul din play-off nu a mai avut nicio miză în clasament, iar ritmul co ... [ ] Stiri Universitatea Craiova
|
|